Перманентний макіяж очей
Перманентний макіяж очей може проводитися в різному вигляді:
- заповнення міжвійкового простору (створення ефекту густих вій);
- нанесення тонкої фігурної стрілочки
- стрілочка із тіньовим ефектом
Перманентний макіяж очей варто робити не тільки в молодості, коли основна мета — бути завжди «в формі», а й у зрілому віці — він поверне яскравість природним кольорам, приховає вікові зміни шкіри повік.
Види перманентого макіяжу очей
- Зафарбовування міжвійкового простору — кращий спосіб додати колір і густоту світлим і рідким віям, навіть більш ефективний, ніж застосування туші. При цьому такий перманент не виглядає як макіяж
Перманентний макіяж лінії росту вій, не дивлячись на складність, — найпростіший вид перманентного макіяжу очей. Міжвійкова стрілочка не вимагає попереднього ескізу, оскільки фарбується шкіра між віями — контур малюнка вже визначено природою, за межі росту вій він не виходить. - Перманентний макіяж очей у вигляді фігурної стрілочки доповнює зафарбовування міжвійкового простору і виглядає як лайнер в декоративному макіяжі. Вона може бути різною по довжині, ширині, формою і кольором, може бути як «класичної», з маленьким (товщиною в вію) хвостиком, так і «гламурної» — в залежності від ваших уподобань в макіяжі. Найчастіше перманент очей у вигляді стрілочки виконується чорним, хоча використання інших квітів (відтінків зеленого, синього, коричневого) також можливо.
- Стрілочка з тіньовим ефектом найчастіше підходить для жінок, що звикли фарбуватися тінями і мати виразний погляд. Тіньовий ефект особливо показаний для вікових повік, коли дрібні зморшки можуть деформувати рівні контури перманенту.
Перед процедурою:
- Якщо ви плануєте перманентний макіяж повік — попередньо зробіть корекцію або перманентний макіяж брів. Адже стрілка повинна гармоніювати з формою брів.
- Утримайтеся від завивки вій (після їх завивки повинно пройти не менше двох днів).
- Якщо ви носите окуляри — не забудьте взяти їх з собою. Макіяж в окулярах і без них може виглядати дуже по-різному.
- Також візьміть з собою косметику, якою зазвичай користуєтеся.
- Якщо не хочете, щоб сторонні бачили почервоніння ваших очей і зайву яскравість свіжого перманенту, візьміть з собою окуляри з тонованими стеклами. Вони ж захистять очі від додаткового подразнення сонячним світлом.
- Якщо планується не тільки між війковий перманентний макіяж — майстер спочатку зробить на ваших плвіках ескіз за допомогою декоративної косметики і узгодить його з вами.
- Перманентний макіяж очей зазвичай проводять під аплікаційної анестезією (знеболюючим кремом або гелем) — шкіра на повіках тонка і добре їх вбирає. Знеболення у вигляді уколів не потрібно. Середня тривалість татуажу очей (без урахування часу на узгодження ескізу) — близько 2 години.
Після перманентного макіяжу очей:
- У перший день акуратно протирайте очі косметичної ватною паличкою, змоченою в хлоргексидину або мірамістину (готові розчини 0.05% хлоргексидину біглюконат і 0.01% мирамистина продаються в будь-якій аптеці).
- Якщо очі почервоніли або виникло відчуття «піску в очах» — можна закопувати в них очні краплі «Визин» або інші варіанти «штучної сльози».
- Протягом 1-2 днів, якщо зберігається почервоніння або набряклість, змащуйте оброблену область тонким шаром 0,5% очної мазі гідрокортизону — тієї, яка продається в аптеках для нанесення під повіку, на рогівку ока. Але закладати її за повіку не потрібно — наносите тільки на його зовнішню поверхню. Якщо набряк помітний — його можна зняти, прикладаючи до очей щось холодне (але чисте і сухе), наприклад, шматочок льоду, загорнутий в поліетиленовий пакет і пропрасовану праскою серветку.
- В протягом тижня не застосовуйте косметику в області очей.
- У перші кілька годин малюнок перманенту буде занадто яскравим, стрілочки — ширшими, ніж потрібно. Потім на обробленої поверхні з’явиться кірочка, що приховує пігментацію шкіри — в цей час він буде здаватися блідим.
- Не тріть очі, не намагайтеся якнайшвидше позбутися від кірочок. Вони забезпечують оптимальне протікання процесів загоєння і повинні зійти природним чином (приблизно через три дні). В цілому, загоєння після перманентного макіяжу очей займає близько тижня.
- Як і після перманентного макіяжу брів або губ, протягом двох тижнів після процедури не можна ходити в сауну і купатися.
- При будь-яких сумнівах в тому, що загоєння йде добре — телефонуйте нам.
- Через 3 тижні макіяж придбає потрібну яскравість, можна буде оцінювати отриманий результат.
Поширені запитання:
Це дуже боляче?
Ні, перманентний макіяж очей — практично безболісна процедура, оскільки знеболюючі креми і гелі глибоко проникають в ніжну шкіру повік. При татуаже межреснічного простору відчуття можуть бути схожі на лоскіт. Навіть якщо дія знеболюючий засіб закінчилося завчасно, воно закінчується поступово — відчуття «гострого уколу» не буде. Тоді досить накласти анестезуючий засіб повторно.
Біль буває не тільки фізичної, а й «психологічної», в цьому випадку, якщо ви дуже боїтеся, — заздалегідь прийміть настоянку валеріани або подібний препарат.
Чи довго буде зберігатися набряк очей?
Помітна набряклість виникає тільки якщо шкіра дуже чутлива. Вона найбільш виражена на наступний ранок після процедури і може зберігатися може до двох діб. Але набряк — зовсім не обов’язковий атрибут перманентного макіяжу очей: як правило набряклість майже непомітна і проходить протягом декількох годин.
Чи варто робити перманент очей, брів і губ за одне відвідування?
Технічно це можливо. Але краще розділити їх на кілька процедур. Навіть татуаж верхнього і нижнього століття, якщо є така можливість, краще розділити їх на два відвідування. Особливо, якщо це первинний сеанс, а не корекція .
Боюся смикнути під час процедури, чи можна пошкодити око голкою?
Під час процедури ваші очі будуть закриті, і майстер однією рукою буде фіксувати повіку. Вам не буде боляче. Причин для занепокоєння за здоров’я очей — немає.
Інше питання — чи може виникнути кон’юнктивіт? Так, такі випадки бували, але всі вони пов’язані з неправильним доглядом після процедури. Не тріть очі брудними руками — і все буде добре!
Не завадять чи контактні лінзи проведення перманенту?
Під час проведення сеансу їх доведеться зняти. В іншому — ніяких обмежень. Перманентний макіяж навіть в якійсь мірі продовжить термін служби лінз, оскільки ймовірність потрапляння на них декоративної косметики зменшиться.
Скільки тримається перманентний макіяж очей? На повіках перманентний макіяж може триматися до 5 років. Тому не варто проводити в цій області будь-які «сміливі експерименти», вони доречні тільки в області макіяжу декоративною косметикою. Тільки те, в чому ви впевнені, то, що ніколи не вийде з моди — тоді бездоганні риси перманентного макіяжу будуть радувати вас довгі роки!